Unikátny systém uzatvárania obuvi BOA® Fit System

Unikátny systém uzatvárania obuvi BOA® Fit System

 

Ak máte pri práci, športe alebo inej činnosti počas dňa chodidlo dlhodobo uzavreté v topánke, potom určite viete, aké je dôležité, aby vám obuv dobre sedela a chodidlo v topánke bolo správne upevnené. Práve tu vstúpil do hry BOA systém. Ide o inovatívny spôsob uzatvárania obuvi.

Spektrum využitia tohto systému je široké. Môžeme ho nájsť pri rôznych typoch obuvi ako je pracovná obuv, obuv pre rybárov alebo poľovníkov, obuv pre športovcov ako napríklad topánky na lyžovanie, cyklistiku, tenis či beh. Využitie nachádza taktiež v oblasti zdravotníckych pomôcok ako sú napríklad ortézy. Jednoducho, či ste na bicykli, na lyžiach alebo pracujete na stavbe BOA systém sa prispôsobí vašim individuálnym potrebám, čím vám poskytne lepšiu ochranu, maximálne pohodlie a zvýši vašu produktivitu pri práci.

A kde tento systém nájdete u nás?
V našej ponuke ho môžete nájsť na topánkach od českého výrobcu VM Footwear, ktorý používa patentovaný BOA® Fit System. Súbor BOA® produktov je začlenený v patentoch Spojených štátov, ktoré sú uvedené na stránkach BOA® Technology Inc. Po celom svete je už viac ako 25 miliónov produktov vybavených patentovaným BOA® Fit System.
                                                                                   
                          Bezpečnostné poltopánky Michelin® CINCINNATI S1P s BOA®                                                      Bezpečnostné poltopánky CALIFORNIA ESD BOA®

BOA® Fit System bol navrhnutý tak, aby vyriešil nedostatky zistené pri tradičných spôsoboch šnurovania, od šnúrok s háčikmi až po pracky. Môžete tak zabudnúť na nepríjemné a zdĺhavé rozväzovanie šnúrok. Vďaka praktickému zapínaniu BOA® Fit trvá obúvanie a vyzúvanie topánok len pár sekúnd.

                                                                                                                                        

                       Bezpečnostná členková obuv Michelin® BUFFALO S3 s BOA®                                                    Pracovná bezpečnostná poltopánka PHILADELPHIA s BOA®

Ako funguje mechanizmus BOA® Fit System?
BOA® Fit System sa skladá z oceľového lanka, nylonových vodičov a mechanického navijaku. Ovláda sa pomocou malého otočného koliečka, ktoré umožňuje užívateľom rýchlo a precízne nastaviť tesnosť obuvi, a to dokonca len jednou rukou. Po uzavretí systém zaručuje trvalú stabilizáciu s jemným ladením.

Je vyrobený z prvotriednej leteckej nehrdzavejúcej ocele. Pevnosť lanka, v prepočte na jeden gram, prekonáva pevnosť ocele výzbroje tanku. BOA® Fit System odoláva vode, ľadu, blatu a špine. Poskytuje maximálnu odolnosť a nízku hmotnosť. Je užívateľsky prívetivý a môže sa rýchlo a bez námahy upravovať.

                                                                          
                           Pracovná bezpečnostná poltopánka LOUISIANA s BOA®                                                              Bezpečnostné poltopánky PALERMO S1P ESD s BOA®

Aký je princíp obsluhy BOA® Fit System?
Je to jednoduché. Ak chcete topánku utiahnuť zatlačte koliečko a potom ním otáčajte v smere hodinových ručičiek, kým nebude vaša noha dostatočne spevnená. Ako si tesnosť chodidla v obuvi pomocou tohto systému nastavíte, tak jednoducho zostane. Pre uvoľnenie BOA® Fit System zatiahnite za koliečko smerom nahor, keď bude koliečko uvoľnené môžete potiahnuť za jazyk topánky alebo pohnúť nohou a oceľové lanká sa automaticky uvoľnia.

Objavte komfort a ochranu, ktoré Vám poskytnú topánky s BOA® Fit System. Prezrite si našu ponuku obuvi s týmto unikátnym systémom uzatvárania obuvi tu.

Pozrite si videá ako sa testuje a funguje BOA® Fit System:
https://www.youtube.com/watch?v=YGonPqcEmh8
https://www.youtube.com/watch?v=SdfFzeKpNdc
https://www.youtube.com/watch?v=NCjUIhAPyCM

 

 

 

12.2.2024

Zdroje:
https://www.boafit.com/en-gb
https://www.vmfootwear.cz/index.php/cs/firma/28-boa-closure-system/501-boa-closure-system